Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu

Święto Miasta Oświęcim 2015

 

 

 

Zapraszamy na obchody Święta Miasta Oświęcim, które odbędą się w dniach 29.08-30.08.2015 r. na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu.

Organizatorami imprez przygotowanych z okazji Święta Miasta Oświęcim są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu oraz Oświęcimskie Centrum Kultury.

Harmonogram: 

piątek - 28 sierpnia 2015 r.

17:00 Oświęcimski Salon Sztuki 2015 - otwarcie wystawy artystów ziemi oświęcimskiej
(galeria "Tyle światów" i hol OCK, ul. Śniadeckiego 24, wystawa do 16.09) 

sobota – 29 sierpnia 2015 r.

17:00-18:00 występ zespołu LOKA
18:30-19:30 występ zespołu RED LIPS
20:00-21:00 występ artysty MESAJAH z zespołem Riddim Bandits
21:30-22:35 występ artystki AGNIESZKA CHYLIŃSKA z zespołem

niedziela – 30 sierpnia 2015 r.

wystąpią: Ania Rusowicz, Magda Femme, zespół Panna Marzena i Bizony i big-band Jack Band.
Gwiazda wieczoru - Maryla Rodowicz
 
Święto Miasta Oświęcim zakończy pokaz sztucznych ogni.

Podane godziny, są godzinami orientacyjnymi i mogą ulec zmianie 

środa 2.września 2015 r. 

17:00 Uroczysta sesja Rady Miasta oraz koncert AkordeoNOWA Podróż Muzyczna w wykonaniu Warszawskiego Duetu Akordeonowego w składzie: Piotr Kopietz i Jacek Małachowski
(sala widowiskowa OCK, ul. Śniadeckiego 24)
 

UWAGA!!!
W związku z imprezami odbywającymi się z okazji Święta Miasta Oświęcim na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Legionów 15, w dniach 29 i 30 sierpnia 2015 roku wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ulicy Legionów (odcinek drogi nr 44 i 933 pomiędzy rondami im. Kazimierza Płonki i imienia Solidarności).

29 sierpnia 2015 roku odcinek ulicy Legionów pomiędzy rondami im. Kazimierza Płonki i imienia Solidarności zostanie zamknięty w godzinach od 16:30 do 24:00.

30 sierpnia 2015 roku odcinek ulicy Legionów pomiędzy rondami im. Kazimierza Płonki i imienia Solidarności zostanie zamknięty w godzinach od 14:00 do 22:30.

Na czas wyłączenia odcinka drogi z ruchu zostaną wyznaczone objazdy. Za utrudnienia przepraszamy. 

Organizatorami imprez przygotowanych z okazji Święta Miasta Oświęcim są:

29.08 - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

 

 

 

 

 

30.08 - Oświęcimskie Centrum Kultury

 

 

 

 

Sponsor główny:

 

 

 

 

Sponsor strategiczny:

  

 

 

 

 

 

 

Sponsorzy wspomagający:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspierają finansowo:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artyści:

Agnieszka Chylińska - każdy fan muzyki rozrywkowej w Polsce kojarzy Jej nazwisko. Każdy sympatyk najlepszych programów talent show nie może Jej nie znać. Czujny poszukiwacz dobrych książek dla dzieci zna doskonale bohaterów Jej książek. Agnieszka Chylińska, bo o Niej mowa od momentu swojego debiutu, który miał miejsce 20 lat temu po dziś dzień fascynuje, zachwyca, intryguje i niezmiennie od lat budzi ogromne emocje wśród wszystkich tych, którzy interesują się popkulturą. Rozpoczynała jako osiemnastoletnia zbuntowana rokmenka w legendarnym zespole O.N.A. z którym nagrała 6 płyt. Każda z nich pokryła się kolejno złotem i platyną. Autorka tekstów do najsłynniejszych polskich ballad, takich jak "Kiedy powiem sobie dość", czy też "Drzwi."
Z powodzeniem od lat realizująca solowe projekty. Jej solowy album"Modern Rocking" z 2009 roku ze sztandarową piosenką "Nie mogę Cię zapomnieć" udowodnił, że publiczność ma do czynienia z Artystką uniwersalną, wszechstronną, wymykającą się ciasnej definicji stylu czy trendu. Agnieszka Chylińska jest też przewodniczącą jury najpopularniejszego programu z rodzaju talent szoł w polskiej telewizji. Mowa o nagradzanym wieloma statuetkami MAM TALENT. Kiedy Chylińska wydała swoją pierwszą książkę dla dzieci pt ZEZIA i GILER, jej nakład przekroczył 100 tysięcy egzemplarzy i wyczerpał się w pierwszych tygodniach sprzedaży.
Ale Agnieszka Chylińska nie ustaje w poszukiwaniu nowych form artystycznej ekspresji. Jej niedzielna audycja radiowa w największej stacji radiowej RMF FM cieszy się ogromną popularnością. Dzisiaj trudno jest przewidzieć jaka będzie kolejna artystyczna odsłona Agnieszki Chylińskiej. Jedno wszyscy wiedzą na pewno. Każda propozycja muzyczna artystki budzi zainteresowanie krytyki i nigdy nie przechodzi bez echa. Agnieszka Chylińska dzisiaj to jedna z najbardziej charakterystycznych i charyzmatycznych wokalistek. Budząca kontrowersje, kochana lub nienawidzona, ale zawsze budząca emocje energiczna artystka prywatnie jest mężatką i mamą trójki dzieci.

Mesajah, a właściwie Manuel Rengifo Diaz - wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie Prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae.
W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album pod tytułem „Jestem Stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi
o odmiennym kolorze skóry. Autor nawołuje do tolerancji
i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów. Krążek promują teledyski do utworów „Do rana”, „Ogień”, nagranego wspólnie z Kamilem Bednarkiem „Szukając Szczęścia”, a także rap one shot do utworu „Wiadomość”.

Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że twórczość prezentowana przez Mesajah nazywana jest przez krytyków nietuzinkową. Posiada on bowiem wyjątkową zdolność do wychodzenia poza ramy gatunków, czerpania z kwintesencji przeróżnych form, a także do nadawania swoim utworom potężnej mocy. Dzięki temu jest on autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się aż do ostatniego dźwięku. Te zdolności i wielka przebojowość zapewniły mu możliwość występów na najważniejszych imprezach muzycznych. Koncertował między innymi podczas takich festiwali jak One Love Sound Fest , Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Regałowisko i wielu innych. Towarzyszył na scenie takim artystom jak: Gentleman, Shaggy, Sizzla, Junior Kelly, Stephen Marley, Wu Tang Clan, Anthony B czy Alborosie.
Obecnie Mesajah promuje trzeci już album w swoim dorobku „Brudna Prawda”, który został przyjęty bardzo pozytywie zarówno przez fanów, jak i media.

 

Powrót do klasyki rocka, proste i melodyjne kompozycje oraz polskie teksty okazały się tym, czego szeroka polska publiczność potrzebuje najbardziej. Rockowe brzmienie lat 90, świeżość XXI wieku i ogromna żywiołowość sprawiły, że Polacy pokochali RED LIPS.
Na szerokie wody muzycznego świata wypłynęli w 2013 roku, szturmem podbijając większość polskich stacji radiowych piosenką „To co nam było”. Niespełna rok od premiery swojego debiutanckiego krążka, mieli na swoim koncie złotą płytę oraz ponad 40 milionów odtworzeń swoich utworów na YouTube. Zagrali na najważniejszych imprezach muzycznych w kraju: Sopot Top of The Top Festival 2013, Top Trendy 2014, KFPP w Opolu, Eska Music Awards 2013 i w ponad stu innych wyjątkowych miejscach. Zwieńczeniem tego fenomenalnego roku była nagroda TVP
w postaci Superjedynki, w kategorii „Super Przebój”. Na tegorocznym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wspólnie
z ukraińską grupą Kozak System
wystapili w konkursie “SuperPremiery” a ich utwór “Kochaj i Żyj” spotkał się
z niezwykle ciepłym przyjęciem zarówno ze strony krytyków jak i publiczności.
To wszystko to jednak dopiero początek. Drugi, dojrzalszy i z pewnością pełen energii album grupy jest już
w drodze…Chociaż zespół LOKA istnieje na polskim rynku muzycznym zaledwie od 3 lat, to jednak już zapracował sobie na miano jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w naszym kraju.
W czerwcu 2012 roku pierwszy utwór „Prawdziwe powietrze” dzięki specjalnej rekomendacji TV Polsat znalazł się w gronie piosenek biorących udział w konkursie „Trendy” festiwalu „Sopot TPOTrendy 2012”. Udział w konkursie był początkiem serii miłych zdarzeń, jakie stały się udziałem
 w krótkiej historii zespołu. 
Zespół LOKA zanotował także jedną z najwyższych odsłon w intrenecie- teledysk do pierwszego singla „Prawdziwe powietrze” został obejrzany w sieci ponad 6 milionów razy. Tak imponującym wynikiem do tej pory mogły pochwalić się jedynie największe gwiazdy.
Jako ciekawostkę możemy dodać, że wokalista Loki Grzegorz Porowski jest wykonawcą i autorem tekstu utworu „Na jednej z dzikich plaż” grupy Rotary.  Zespół LOKA w 2014 roku wykonał ten utwór na Festiwalu w Sopocie podczas koncertu Słodkie lata 90`te organizowanego przez Telewizję POLSAT. Piosenka na stałe zagościła w koncertowym repertuarze Loki i nadal cieszy się świetnym przyjęciem publiczności. Zespół stawia na bezpośredni kontakt z publicznością – od 2012 roku gra regularnie koncerty w całej Polsce. 

Pliki do pobrania:

Regulamin Imprezy Masowej (Rozmiar: 279874 bajtów)
Regulamin Obiektu (Rozmiar: 149921 bajtów)
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)