Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu

OTYLIADA 2015

 |

W oświęcimskiej edycji Ogólnopolskiego Maratonu Pływackiego OTYLIADA 2015, który odbył się w nocy z 28 lutego na 1 marca w Krytej Pływalni MOSiR w Oświęcimiu wystartowało 61 amatorów pływania. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy w wieku od pięciu do sześćdziesięciu lat. Łącznie w ciągu prawie dziesięciu godzin wszyscy uczestnicy przepłynęli dystans 369 km i 500 m.


Najdłuższy dystans wśród kobiet przepłynęła Gabriela Kaczka - 18,5 km. Najdalej wśród panów popłynął Marcin Synowiec (20 100m) i ustanowił rekord oświęcimskiej edycji  Otyliady.  Najmłodszymi   uczestnikami  byli  Nelly  Czyż  ( 9 lat ),  która przepłynęła 1.100m   i Aleksander Gałgan (5 lat), który przepłynął 50m. Najstarszą zawodniczką okazała się Pani Mirosława Tomczak ? Kocurek, która przepłynęła 550m.

Najliczniejszą rodzinę stanowili Państwo Beberok: Barbara, Filip, Nikodem i Zdzisław

Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy i nagrody. A najmłodsi dostali małe pluszowe foczki.


W czasie wolnym od pływania organizatorzy zapewnili też coś dla ciała i ducha. Można było skorzystać z sauny lub potańczyć przy rytmicznej muzyce zumbę. Dla wszystkich grał też zespół muzyczny Blu'ska, który swoją muzyką dopingował do jak najdłuższego pływania.


Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie i wzięcie udziału w zabawie promującej pływanie i zdrowy wypoczynek. W sposób szczególny pragniemy wyrazić wdzięczność:

- Sędziom pływackim, którzy jako woluntariusze prowadzili zawody, a w przede wszystkim Panu Adamowi Góralczykowi (sędziemu głównemu)

- Zdzisławowi Kozaczkowi - konferansjerowi

- Pani Marioli Korycińskiej za przygotowanie programu ?Zumby? i dziewczynom uczestniczącym w pokazie,

sponsorom, którzy ufundowali dodatkowe nagrody dla uczestników:

Firmie Martes Sport Sp z o.o. z Bielska Białej, Firmie Usługi i handel Monika Krawiec, Vitamin-Fit Mariola Korycińska

oraz wszystkim których nie wymieniliśmy, a w znaczący sposób pomogli w organizacji Otyliady.