Sala gimnastyczna - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 2 im. Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu.

3.Rozgrywki będą prowadzone wg przepisów PZKosz ze zmianami ustalonymi w niniejszym regulaminie.

4.Drużyny są zobligowane do przestrzegania regulaminu i terminarza rozgrywek.

5.Uczestnictwo:

• każda drużyna zobowiązana jest wpłacić wpisowe w wysokości 50 zł

• drużyna może liczyć max.8 zawodników, min.5, (w trakcie rozgrywek istnieje możliwość dopisania tylko dwóch osób)

• każdy z uczestników musi przedłożyć pisemną zgodę rodziców na uczestnictwo w rozgrywkach

• drużyna musi posiadać kierownika drużyny, który jest reprezentantem w sprawach organizacyjnych

• drużyna zobowiązana jest przedstawić listę startową z nazwiskami i telefonami wszystkich zawodników, przed rozpoczęciem pierwszego meczu

6.Przepisy gry:

• czas gry wynosi 4 x 8 minut z zatrzymaniem na rzuty osobiste oraz na wszystko w ostatnich dwóch minutach meczu

• przerwy między kwartami wynoszą 1,5 min.

• każdej drużynie przysługują dwa czasy 50 sek. w meczu

• czas na rozegranie akcji wynosi 24 sek.

• mecz rozpoczyna 4 zawodników na boisku z jednej drużyny: zawody kończą się w momencie, gdy na parkiecie zostanie dwóch zawodników z jednej drużyny (walkower)

• w każdej kwarcie zespół może popełnić 3 przewinienia, każde następne będzie karane rzutami wolnymi

• zawodnik w czasie meczu może popełnić 3 przewinienia, po następnym musi opuścić boisko

• zawodnik, który popełnił drugie przewinienie techniczne, automatycznie zostaje odsunięty od jednego meczu (kara meczu)

• w trakcie rozgrywek obowiązuje zasada "fair - play"

• wszystkie decyzje sędziów są wiążące i nie podlegają dyskusji

• w przypadku dwóch walkowerów drużyny, zostaje ona wykluczona z rozgrywek a wszystkie mecze z tą drużyną zostają anulowane

• mecze odbywają się systemem "każdy z każdym"

2. bilans punktowy [ małe punkty ]

3. w przypadku równego bilansu punktowego, o lokacie drużyny decyduje większa ilość małych punktów

4. w przypadku kiedy punkty a, b, c nie są wstanie ustalić lokat drużyny, decyduje zwycięstwo w meczu pomiędzy zainteresowanymi drużynami.