Święto Miasta Oświęcim 2016

Zapraszamy na obchody Święta Miasta Oświęcim, które odbędą się w dniach 3-4 września 2016 r. na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu.

Organizatorami imprez przygotowanych z okazji Święta Miasta Oświęcim są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu oraz Oświęcimskie Centrum Kultury.

 

3 września wystąpią: Zespół Power Play, Manchester, LIPALI, Sylwia Grzeszczak, Małgorzata Ostrowska.
4 września na scenie pojawi się Krzysztof Krawczyk oraz Kamil Bednarek. 

 

opis niedostepny

Małgorzata Ostrowska określana jest „ikoną polskiego rocka lat 80’tych” i od lat należy do najciekawszych postaci polskiego show-businessu.
Popularność zdobyła jako wokalistka zespołu LOMBARD, z którym zagrała ponad tysiąc trzysta koncertów w Polsce i poza granicami kraju (w USA, RFN, ZSRR, Holandii, Czechosłowacji, Szwecji, dawnej Jugosławii, Iraku, na Węgrzech i we Włoszech), nagrała dziesięć płyt, z których trzy otrzymały status “Złotej Płyty”, a także wylansowała kilka...naście przebojów (takich jak m.in. „Szklana pogoda”, „Droga Pani Telewizji”, „Taniec pingwina na szkle”, „Mister of America”, „Znowu radio”, „Mam dość” czy „Meluzyna”). Koncerty jazzowe na Festiwalu “Jazz Jamboree”, rola Królowej Aby w filmie „Podróże Pana Kleksa”, rola Marii Magdaleny w polskiej wersji rock-opery “Jezus Chrystus Superstar”, a później tytułowa rola w musicalu “Pocałunek Kobiety-Pająka” to kolejne etapy kariery, które uczyniły z niej niezwykle intrygującą, nieszablonową artystkę estradową.
W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności i w tym samym roku rozpoczęła karierę solową. Od tego czasu wydała pięć płyt, z których ostatnia zatytułowana „Gramy!” ukazała się jesienią 2012 roku. Kilka utworów z okresu kariery solowej trafiło na listy przebojów, m.in. „Lawa”, „Słowa jak węże do ucha”, „Szpilki” i „Po niebieskim niebie”.
Od 2007 roku Małgorzata Ostrowska posiada swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, a w 2013 roku podczas jubileuszowego 50 Festiwalu otrzymała tytuł „Ikony Festiwalu Opolskiego”.
Małgorzata Ostrowska cieszy się niesłabnącą popularnością i sympatią słuchaczy, dużo koncertuje, a także często jest zapraszana do różnych programów telewizyjnych. Oprócz koncertów ze swoim zespołem bierze aktualnie udział w kilku okazjonalnych cyklach koncertowych – m.in. „Projekt Grechuta”, „Piosenki Andrzeja Zauchy Symfonicznie”, „Tribute to Marek Jackowski", "Sympfonica" i "U2 Symfonicznie".
Największym atutem Małgorzaty Ostrowskiej są koncerty, podczas których pokazuje swoje ogromne możliwości wokalne i niezwykły temperament.

 

opis niedostepny Lipali Jak to się zaczęło
Koniec lat 80.i początek 90. upłynęły Tomkowi „Lipie” Lipnickiemu pod znakiem eksperymentów muzycznych – czy to w SHE, czy też u boku Grzegorza Skawińskiego w Skawalkerze. Po tym nadszedł czas na Illusion. Chłopaki od razu odnieśli wielki sukces, fani ich pokochali, ale po wydaniu piątego krążka i pożegnalnym koncercie w 1999 roku zespół nieoczekiwanie zawiesił działalność.
Czując muzyczny głód, „Lipa” już wiosną 2000 roku wydał solowy album. Projekt nazywał się Li-Pa-Li i był ogromnym (jakże pozytywnym!) zaskoczeniem dla wszystkich, którzy znali wcześniejsze dokonania Tomka. Muzyka transowa, z lekka psychodeliczna, momentami jazzująca nie jest bynajmniej tym, do czego przyzwyczaił nas lider rockowej legendy lat 90.
Po pewnym czasie wyszło jednak na jaw, że śpiewającemu gitarzyście brakuje prawdziwego, rockowego uderzenia! W związku z tym w 2003 roku do Tomka dołączyli Adrian „Qlos” Kulik (ex. TUFF ENUFF) na basie i Łukasz „Luk” Jeleniewski (ex.IMTM) na perkusji. Rok później, dokładnie 27 września, wyszła pierwsza płyta Lipali w nowej odsłonie – „Pi”. Jest to swoisty powrót do źródeł muzycznych fascynacji chłopaków. Materiał zawarty na tej płycie jest głęboko osadzony w stylistyce stricte rockowej, odnoszącej się do klasyki tego gatunku.
25 czerwca 2007 roku ukazała się kolejna płyta Lipali „Bloo”. Tam, oprócz podstawowego składu, pojawiły się takie osobowości muzyczne jak Leszek Możdżer czy też hip-hopowa grupa Afront. Wybór ten ukazuje, jak różnorodna jest ta płyta. Jednak ci sceptycznie nastawieni słuchacze mogą być spokojni, ponieważ wszystko do siebie pasuje i brzmi jak najbardziej w porządku.
Zespół nie osiada na laurach i cały czas tworzy. Tym samym 27 marca 2009 roku ukazuje się „Trio”. Bo trzecia, bo trzech – i trzy single w ciągu roku. Najpierw „Barykady”, do których powstał teledysk, później „Upadam”, które podbiło serca fanów i ostrzejsze od poprzedników „Ponoć”. Lipali intensywnie koncertowało jeżdżąc po całej Polsce i kończąc rok trasą Eska Rock Tour.
W 2011 roku panowie z Lipali zdecydowali się nagrać akustyczne DVD. Na realizację tego wyjątkowego wydarzenia wybrano Teatr Palladium w Warszawie. To tam 16 kwietnia zarejestrowano materiał, który swoją premierę miał 21 czerwca 2011 i został bardzo ciepło przyjęty przez fanów. Ponad trzy lata od wydania „Trio” fani musieli czekać, na powrót zespołu do studia. Ale warto było! Po wielu wieczorach spędzonych na tworzeniu materiałów na nową płytę, godzinach nagrań śladów i wokali powstał wreszcie długo oczekiwany krążek. Płyta, na której znalazło się 11 nowych kawałków otrzymała tajemniczy tytuł „3850”. W warstwie muzycznej i tekstowej słychać jak zespół ewoluował, zachowując jednak wszystko, czego potrzebują zagorzali fani: rockowy pazur Lipali i bezkompromisowy tekst „Lipy”. Znów jest raz wolniej, raz szybciej, raz radośnie, a raz przejmująco, jak to w życiu. Całości nadają charakter dźwięki banjo, klawiszy i zabawy brzmieniami. Pod koniec 2014 roku trio zaczęło rozglądać się za Czwartym. Wymagania były spore – miał grać na gitarze, klawiszach i śpiewać. Kilkaset zgłoszeń później, po wielu godzinach przesłuchań wybór padł na Romana Bereźnickiego, lidera i wokalistę zespołu Lecter. Wiosną zespół w poszerzonym składzie ruszył w trasę koncertową. Zagrał pierwsze dźwięki z nowej płyty, którą zaczął nagrywać latem. Nie zabrakło też starych, dobrze znanych kawałków w nowym brzmieniu, bo zaaranżowanych na dwie gitary.
opis niedostepny

Zespół MANCHESTER powstał w 2006 roku w Toruniu. Już rok po powstaniu wziął udział w najbardziej znanych polskich festiwalach rockowych, m.in. w Węgorzewie i Jarocinie. Piosenka "Do Gwiazd" znalazła się na prestiżowej dla słuchaczy Trójki składance "Minimax.pl", sygnowanej przez Piotra Kaczkowskiego. Kulminacją roku 2007 dla zespołu było uczestnictwo w finale telewizyjnego programu "MTV Rockuje", oraz występ na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdzie Manchester wykonał w...łasne aranżacje utworów Republiki. Prawdziwym przełomem okazał sie jednak rok 2008, który przyniósł toruńskiej grupie zwycięstwo na festiwalu TOPtrendy. Manchester swoim debiutanckim singlem "Dziewczyna Gangstera" zdeklasował konkurencję, zdobywając dwie główne nagrody - nagrodę publiczności oraz nagrodę internautów. W listopadzie 2008 roku zespół docenili również słuchacze Radia WAWA, przyznając mu "Złotego dzioba" w kategorii Debiut Roku. Wtedy również ukazał się debiutancki album formacji, zatytułowany "MANCHESTER"(wydawca: Lemon Records), na którym znalazły się takie radiowe przeboje jak: "Berlin lubi deszcz", "Nie na pierwszej randce" czy wspomniana już, obsypana nagrodami "Dziewczyna Gangstera". Płyta zyskała uznanie fanów i dziennikarzy. W roku 2009 Manchester walczył o nagrodę Bursztynowego Słowika na festiwalu w Sopocie z piosenką "Tajemnica". Zespół wielokrotnie występował na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, będąc dwukrotnie nominowanym do Superjedynki. We wrześniu 2011 ukazał się drugi album Manchesteru pt: "Chemiczna Broń" (EMI Music). Wydawnictwo promowały takie piosenki jak: uwielbiany przez publiczność na koncertach "Lubię twoje włosy", "Lawendowy", "Tajemnica" czy "Autostrady kłamstw". Grupa wielokrotnie brała udział w telewizyjnych muzycznych show, takich jak kieleckie "Sabaty Czarownic", Hity na czasie radia Eska, czy Lato Zet i Dwójki.
W 2013 roku Manchester zagrał przed Rodem Stewartem na stadionie w Rybniku. Frontmana Manchesteru można było zobaczyć i usłyszeć w specjalnym odcinku "Szansy na sukces", w którym znani wokaliści i wokalistki interpretowali utwory Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. Pod koniec 2014 roku ukazał się singiel "Zapominanie", zapowiadający trzeci album toruńskiej formacji. W roku 2015 zespół wypuścił drugi zwiastun nadchodzącej płyty - energiczny utwór pt: "Za Mało". Od początku swojego istnienia Manchester zafascynowany jest brytyjskim brit-popowym/pop-rockowym brzmieniem, nawiązując - nie tylko graniem, ale i swoją nazwą - do Oasis, jednego ze swoich ulubionych wyspiarskich bandów.

 

opis niedostepny Początki grupy Power Play to rok 2001. Zespół powstał z inicjatywy lidera - Sylwestra Gazdy.
skład zespołu to:
Sylwek - wokal
Marcin "ketchup" - gitara
Karol "c...zaruś" – perkusja
Znani z ognistego temperamentu i niezwykłej przebojowości, z natury nie lubią robić wokół siebie dużego szumu, ale gdy tylko pojawią się na scenie, potrafią zaczarować ludzi tak, że nogi same rwą się do tańca. Jak sami mówią o sobie: "Cieszymy się, że muzyka którą tworzymy potrafi bawić sprawiając, że na twarzy wielu osób pojawia się uśmiech". Żywe instrumenty towarzyszące im podczas koncertów sprawiają, że muzyka w ich wykonaniu to niepowtarzalny styl, doskonałość dźwięku i nowoczesnych brzmień, a każda impreza z udziałem POWER PLAY to niesamowite przeżycie i gwarancja dobrej zabawy, która na długo pozostanie w pamięci :))) Największe hity zespołu to "Zawsze cos (oj tam oj tam)", "Skok w bok", "Kochaj mnie", "Co ma być to będzie", "Najpiękne" i wiele innych...
Od roku 2009 zespół tworzy muzykę autorską. Wydanych zostało 5 albumów i 2 single. Powstały również wideoklipy, które emitowane są w stacjach ogólnopolskich oraz cieszą sie ogromną popularnością w internecie.
Grupa ma na swoim koncie setki zagranych koncertów.

Pliki do pobrania:

Regulamin_Imprezy_Masowej.pdf (Rozmiar: 90577 bajt�w)
Regulamin_obiektu.pdf (Rozmiar: 60871 bajt�w)
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)